Гол в последните секунди спаси Черно море от загуба на "Тича"

Отборите на Черно море и Арда (Кърджали) завършиха при резултат 1:1 в мач от осмия кръг на efbet Лига. Първото попадение в срещата реализира Феликс Ебоа Ебоа (14), а в последните секунди Живко Атанасов донесе точката на "моряците".

Първата интересна ситуация се откри пред вратата на гостите от Кърджали. В 9-ата минута Дуду направи пробив по десния фланг, който завърши с центриране към Васил Панайотов, но халфът не успя да намери целта.

В 14-ата минута футболистите на Арда удариха първи! Плеймейкърът на гостите Борислав Цонев центрира от корнер, a Феликс Ебоа Ебоа се извиси над всички и с глава матира Пламен Илиев.

В 27-ата минута Густаво Каскардо отправи шут от далечна дистанция, но кълбото прелетя над вратата.

В 47-ата минута Васил Панайотов стреля от границата на наказателното поле, Анатолий Господинов имаше известни затруднения, но в крайна сметка успя да улови топката. Три минути по-късно Дуда намери резервата Клаудиу Кешерю, но опитният стрелец не отправи достатъчно качествен изстрел.

В 60-ата минута Едгар Пашеко получи добра възможност да изравни резултата, но ударът му попадна право в ръцете на стража на Арда.

В 67-ата минута Станислав Иванов отбеляза втори гол за своя тим, но попадението бе отменено поради засада на нападателя.

В 86-ата минута "моряците" изпуснаха изключително чисто положение. Дани Мартин проби по левия фланг и центрира в наказателното поле към Велислав Василев, който от перфектна позиция не успя да нацели топката с глава, а с рамо и кълбото излезе в аут.

В последните секунди "моряците"се добраха до точката. Клаудиу Кешерю намери Едгар Пашеко, който без да се забави пусна към Живко Атанасов. За бранителя остана най-лесното, а именно от близка дистанция да отбележи и да зарадва феновете на "Тича".

По този начин Черно море събра актив от 15 точки, което поставя варненци на трето място във временното класиране. Арда пък остава на седма позиция с 11 пункта.

ЧЕРНО МОРЕ - АРДА 1:1

0:1 Феликс Ебоа Ебоа (14)
1:1 Живко Атанасов (90+5)

Стартови състави:

Черно море: 33. Пламен Илиев, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 2. Цветомир Панов, 71. Васил Панайотов, 27. Даниел Димов, 6. Виктор Попов, 11. Дуду, 8. Асен Дончев, 10. Мазир Сула, 7. Брено Тейшейра

Арда: 1. Анатолий Господинов, 2. Густаво Каскардо, 9. Чинонсо Офор, 10. Борислав Цонев, 19. Тонислав Йорданов, 23. Емил Виячки, 33. Иван Тилев, 35. Димитър Велковски, 80. Лъчезар Котев, 93. Феликс Ебоа Ебоа, 99. Станислав Иванов