Ново тежко поражение за Йоан Стоянов и компания

Йоан Стоянов се появи като резерва за Апоел (Беер Шева), който записа втора поредна загуба в плейофите на израелското първенство. След като преди няколко дни отстъпи с 0:3 на шампиона Макаби (Тел Авив), днес тимът на българския национал допусна поражение с 1:4 на собствен терен от Макаби (Хайфа).

Стоянов влезе в началото на второто полувреме на мястото на Амир Шаим Ганах при 0:3. Маор Кандил и Францдли Пиеро дадоха преднина на Макаби (Х) до средата на първата част. В 39-ата минута Елдер Лопеш намали от дузпа, но Ейтан Тиби си вкара автогол в 42-ата минута, а в 54-ата Дийн Дейвид реши всичко в мача.

Апоел (Беер Шева) със сигурност ще финишира сезона на третото място. В последния кръг отборът ще гостува на Бней Сахнин на 25 май, а на 30-и е финалът за Купата на Израел срещу Макаби (Петах (Тиква).

В другите мачове от първата шестица снощи Макаби (Тел Авив) разгроми Апоел (Хайфа) с 3:0, а Макаби (Бней Рейна) и Бней Сахнин завършиха наравно - 2:2.