Йоан Стоянов и Апоел (БШ) загубиха ключов мач в битката за второто място

Апоел (Беер Шева) допусна неприятна загуба с 1:4 в гостуването си на Макаби (Хайфа) от 30-ия кръг на първенството на Израел. Загубата е двойно по-неприятна, тъй като идва от прекия конкурент в битката за 2-рото място в крайното класиране. Българинът Йоан Стоянов бе титуляр за гостите и записа пълни 90 минути.

Дийн Дейвид отбеляза първите два гола за Макаби в 25-ата и 30-ата минута, автогол на Ор Дадия направи резултата класически, а Суф Подгоряну бе автор на четвъртото попадение.

(АРХИВ) Спечели билет за двама за финала на Шампионската лига

Почетният гол за гостите дойде чак в добавеното време и бе на сметката на Имран Улад.

С тази победа Макаби (Хайфа) държи здраво второто място с 62 точки и дори остава в борбата за титлата, макар да изостава на 7 точки от лидера Макаби (Тел Авив). Апоел пък заема 3-тото място с актив от 55 точки.