Йоан Стоянов и Апоел (БШ) спасиха интригата в Израел

Апоел (Беер Шева) надви с 1:0 лидера Макаби (Тел Авив) в дербито от третия кръг на плейофите за титлата в израелското първенство. Йоан Стоянов започна като титуляр за домакините и остана на терена през всичките 90 минути, а попадението отбеляза Антонио Сефер от дузпа в 80-ата минута.

Първото полувреме беше равностойно, а ветеранът Еран Захави пропусна от чиста позиция за Макаби. След почивката домакините се активизираха и Йоан Стоянов направи няколко добри пробива по левия фланг. Стигна се до 76-ата минута, когато реферът отсъди спорна дузпа за Апоел и резервата Сефер я реализира.

Въпреки поражението, Макаби (ТА) има аванс от 7 точки пред втория в класирането Макаби (Хайфа), който надви с 1:0 Бней Сахнин и остана в битката за титлата.

Апоел (БШ) е трети, като изостава на 7 точки от Макаби (Х). В следващия кръг тимът на Йоан Стоянов ще гостува на "зелените".