Апоел (Беер Шева) с Йоан Стоянов отнесе здрав бой от новия шампион на Израел

Макаби (Тел Авив) е новият шампион на Израел. Днес той подпечата титлата си, побеждавайки с категоричното 3:0 състава на Апоел (Беер Шева) в срещата помежду им от 34-тия кръг. Българският национал Йоан Стоянов записа цял мач за гостите.

Мачът тръгна зле за Апоел от самото начало. Още в 1-вата минута тимът остана с човек по-малко на терена, след като Мигел Витор получи директен червен картон.

Макаби се възползва перфектно от ситуацията и разби своя съперник с голове на Дор Тургеман в 25-ата, Офир Давидзада в 33-тата и Идо Шахар в 69-ата минута.

Така два кръга преди края Макаби (ТА) е лидер в класирането със 79 точки, като има преднина от 8 точки пред втория Макаби (Хайфа). Апоел (БШ) остава на 3-тото място с 61 точки.