Женско футболно първенство: НСА - Дунав (Русе) 1:0

Йоан Стоянов титуляр при загуба на Апоел (БШ)

Националът Йоан Стоянов игра цял мач за Апоел (Беер Шева), който загуби с 0:2 визитата си на Апоел (Хайфа) от шестия кръг на плейофите в първата шестица на израелското първенство. По този начин тимът на българския защитник окончателно се лиши от шансовете си да настигне втория Макаби (Хайфа) и дори рискува да изпусне третата позиция, за която се бори и Апоел (Хайфа). Разликата между двата тима след днешния мач е 5 точки.

Домакините решиха нещата в своя полза още до 15-ата минута с голове на Ноам Бен Харуш и Гай Меламед, който се разписа срещи бившия си отбор. През второто полувреме двама футболисти на Апоел (БШ) бяха изгонени с червени картони. В 70-ата минута терена напусна Ейтан Тиби, а в 81-ата го последва и Елдер Лопеш.

Борбата за титлата в Израел е между Макаби (Тел Авив) и Макаби (Хайфа). Столичният гранд има преднина от 4 точки и мач по-малко.

До края на пейофите остават още 4 кръга. В следващия от тях Апоел (Беер Шева) ще посрещне Макаби (Бней Райна).