Йоан Стоянов игра при обрат на Апоел

Българинът Йоан Стоянов игра половин час при победата на клубния си Апоел (Беер Шева) с 2:1 срещу тима на Бней Сахнин в среща от 31-вия кръг на израелската Лигат ХаАл. По точи начин съперникът на българския Левски от последната еврокампания се намира на трето място в шампионата и се откъсна поне временно на седем точки пред прекия си конкурент за бронзовите медали Апоел (Хайфа).

Стоянов започна вечерта на пейката, включи се в игра в 62-рата минута и остана на терена до края.

Българинът се появи, когато неговият отбор изоставаше в резултата. Гостите от Хайфа бяха открили в 57-ата минута след гола на Басил Кури. Точно три минути след като Стоянов заигра Дог Хуги си вкара автогол. Така нещата вървяха към равенство, но в 84-ата минута домакините получиха право да изпълнят дузпа, която бе успешно реализирана от Елдер Лопеш. Отборът на Бней Сахнин завърши мача с човек по-малко след като в 82-ата минута Константинос Сотириу бе пратен под душовете преждевременно, тъй като си изкара втори жълт картон.