Георги Минчев блесна с два гола за мощна победа на АЕЛ Лимасол

Българският нападател Георги Минчев отбеляза два гола при победата на АЕЛ Лимасол с 5:1 като гост над Закакиу в кипърското първенство. Срещата бе от 8-ия кръг на плейофа за изпадане.

Георги Минчев се разписа за 2:0 в 29-ата минута, а след това направи 4:0 в 67-ата минута. Българинът бе на терена до 72-ата минута, когато бе заменен от Христодулу.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Останалите голове за АЕЛ бяха дело на Андреас Макрис в 20-ата, Хавиер Мендоса от дузпа в 36-ата минута и Савас Христодолу в 94-ата минута. За домакините точен бе Андреас Христу в 87-ата минута. Те завършиха мача в намален състав, след като Алекс Сарфо бе изгонен с червен картон в 82-рата минута.

„Жълто-сините“ заемат 8-о място с 44 точки и нямат проблеми с бъдещето си в елита. В същото време Закакиу е на последна позиция със 17 пункта и вече е ясно, че ще изпадне в Дивизия 2.