Национална Лига Футзал: Амиго Северозапад - ССК "ИУ" ВАРНА

Малинов и компания направиха зрелищно реми срещу Брюж и Игор Тиаго

Отборите на Брюж и Кортрийк направиха зрелищно реми 3:3 в срещата помежду си от 23-ия кръг на първенството на Белгия. За състава на домакините на върха на атаката бе бившият нападател на Лудогорец Игор Тиаго, който отбеляза единия от головете в мача. За гостите пък титуляр бе Кристиан Малинов, който остана на терена до 55-ата минута, преди да бъде заменен.

Брюж поведе чрез Филип Цинкернагел в 16-ата минута, но гостите направиха обрат в началото на втората част с попадения на Джонатан Афолаби в 53-тата и Масимо Бруно в 68-ата минута.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Последва нов обрат за домакините с голове на Брандон Мехеле в 78-ата и Игор Тиаго в 86-ата минута, но дълбоко в 7-ата минута на допълнителното време Джиби Сек вкара трети гол за Кортрийк, с който оформи крайното 3:3.

Това реми остави Брюж на 3-тото място с 41 точки, далеч зад водача Роял Юнион с 52 точки. Кортрийк пък продължава борбата за оцеляване, като е на последната 16-а позиция с 15 точки.