Андерлехт не се затрудни с новия отбор на Петрис

Бившият защитник на Левски Жереми Петрис започна като титуляр за Шарлероа, а отборът му загуби с 1:3 от Андерлехт и остана в зоната на застрашените от изпадане в белгийското първенство. Гостите пък нямат загуба в Юпилер лигата от края на октомври и заемат второ място с 51 точки - осем по-малко от водача Роял Юнион СЖ.

Жул ван Клеемпут си вкара автогол в 6-ата минута, а в 29-ата Каспер Долберг увеличи преднината на Андерлехт след асистенция на Торган Азар. В края на полувремето Шарлероа намали чрез Ашраф Дари, но резервата Луис Васкес реши всичко в полза на гостите от Брюксел в 85-ата минута.

Пропадането на Гент продължи с домакинска загуба от Серкъл Брюж - 1:2. Ахуеке Денке откри за гостите в 4-ата минута, но още в средата на първата част те останаха в намален състав заради червен картон на Назиньо. В 51-ата минута Лоран Депотър изравни, а в 66-ата Денке с втория си гол донесе победата на Серкъл, който измести домакините от петото място в класирането.

Генк също не може да се върне към победите. Тимът стигна само до 1:1 при визитата си на Мехелен и остана на 7-о място в подреждането. Толуваласе Арокадере даде преднина на Генк в 32-ата минута, а в 38-ата Роб Схоофс изравни и помогна на Мехелен да запише пети пореден мач без загуба.

Безпроблемен успех записа Роял Антверп. Отборът на Марк ван Бомел разби с 4:0 новака Моленбек, който е в зоната на изпадащите. Два гола от дузпи вкара ветеранът Тоби Алдервейрелд, а по веднъж се разписаха Винсент Янсен и Якоб Ондрейка. С победата Роял Антверп събра 44 точки и се изравни с Брюж, но е 4-и в класирането заради по-лошата си голова разлика.