Национална Лига Футзал: Амиго Северозапад - ССК "ИУ" ВАРНА

Игор Тиаго не спира да бележи в Белгия, загуби за отборите на българите

Бившият нападател на Лудогорец Игор Тиаго продължава да покачва цената си. Бразилецът отбеляза два гола за победата на Брюж с 3:0 над Вестерло в 21-ия кръг на белгийското първенство и вече има 13 попадения от началото на сезона, а с повче от него е само звездата на градския съперник Серкъл Брюж Ахуеке Денке - 16.

В групата на Вестерло беше Едисон Йорданов, който обаче остана на пейката. Неговият тим беше в добра форма преди кратката пауза и се отдалечи от опасната зона, но на "Ян Брейдел" нямаше никакъв шанс да спре домакините.

Игор Тиаго откри резултата в 37-ата минута след асистенция на Филип Цинкернагел, а в 65-ата минута удвои от дузпа. Точка на спора сложи Антонио Нуса в 80-ата минута. Малко преди последния съдийски сигнал Артур Пидфорт от Вестерло получи червен катон.

Победата изкачи Брюж на 4-о място в класирането, на точка зад третия Гент, който в петък загуби с 1:2 у дома от Мехелен. "Синьо-черните" дръпнаха с две точки на Генк, който пък стигна само до 1:1 у дома срещу Серкъл Брюж.

Изненадата в съботните мачове поднесе Кортрийк. Отборът на Кристиян Малинов беше в серия от 9 мача без победа в Юпилер лигата, но се наложи с 1:0 над Стандард (Лиеж), при това като гост. Малинов се появи като резерва в 75-ата минута.

Скъпоценното попадение за Кортрийк вкара Фелипе Авенати. Бразилецът е бивш футболист на Стандард. Въпреки победата, Кортрийк е последен в калсирането с 13 точки, а пред него са Льовен с 16 и Ойпен с 15.