Рен сложи край на приказката на аматьорите от Льо Пюй

Рен стана третият отбор, който се класира за полуфиналите в турнира за Копата на Франция. Съставът на Жулиан Стефан нямаше никакви проблеми с аматьорския Льо Пюй и се наложи с 3:1. Въпреки загубата, домакините заслужиха много похвали за смелата си игра.

В основата на успеха на Рен беше Бенжамен Буриго. Той вкара един от головете и подаде за другите два. Халфът центрира от корнер в 9-ата минута и Артур Теате откри резултата с глава. В началото на втората част гостите получиха дузпа, реализирана от Буриго. Брайън Адинани върна надеждите на Льо Пюй с попадение в 61-ата минута, но Буриго сложи точка на спора в 82-ата.

Рен се намира във великолепна форма и от последните си 14 мача загуби само един, но той костваше на тима отпадането от Милан в Лига Европа.

Лион и Валансиен също си осигуриха място на полуфиналите за Купата на Франция, а голямата четворка ще бъде допълнена от победителя от двубоя Пари Сен Жермен - Ница.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!