Мбапе поведе ПСЖ към отмъщение срещу Брест

Само преди десетина дни Пари Сен Жермен изпусна аванс от два гола срещу Брест в Лига 1 и двубоят на "Парк де Пренс" завърши 2:2. Днес двата тима се срещнаха отново, но вече в осминафинален сблъсък от турнира за Купата на Франция и парижани не допуснаха изненада. Те спечелиха с 3:1 и вече чакат следващия си съперник.

Килиан Мбапе даде преднина на домакините в 34-ата минута, а до края на първото полувреме се разписа и Данило. Стив Мюние върна един гол в 65-ата минута, но малко след това съотборникът му Лилиан Брасие получи червен картон. Резервата Гонсало Рамош реши всичко в полза на ПСЖ в добавеното време.

Брест можеше да поведе в 29-ата минута, но удар на Мартин Сатриано срещна гредата. Малко по-късно младокът Уарен Заир-Емери намери в наказателното поле Килиан Мбапе и звездата на домакините не сгреши - 1:0. Това беше попадение номер 30 за нападателя от началото на сезона.

В 37-ата минута домакините удвоиха аванса си. Този път Усман Дембеле показа силата на дрибъла си и поднесе перфектна топка към Данило, който отблизо вкара за 2:0.

Мбапе беше близо до втория си гол в 43-ата минута, но прехвърлящият му удар попадна в гредата. Второто полувреме беше по-различно и гостите успяха да намалят в 65-ата минута, когато Мюние се разписа с глава. Не след дълго обаче неговият съотборник Брасие фаулира Мбапе, което му донесе втори жълт картон и Брест остана в намален състав.

ПСЖ затвори мача във втората допълнителна минута с гол на Рамош, а атаката, довела до попадението, премина през Мбапе, Марко Асенсио и Ашраф Хакими.

Парижани нямат загуба в официален мач в 15 поредни мача. През уикенда тимът на Луис Енрике ще посрещне Лил в Лига 1. На Брест пък предстои да гостува на Клермон.