Balkan Grand Prix 6 - Състезание по културизъм

Валансиен е вторият полуфиналист за Купата на Франция

Валансиен се класира за полуфиналите в турнира за Купата на Франция след победа с дузпи над Руан. Отборът от Лига 2 елиминира сензацията в турнира, макар и много трудно. Руан, който се подвизава в третото ниво на френския футбол, взе скалповете на елитните Тулуза и Монако, но днес не успя да поднесе още една изненада.

В редовното време срещата приключи 1:1. Гостите поведоха с гол на Матиас Ойевусу в 26-ата минута, а Раун се добра до равенството в последните секунди. Точен беше Дамиан Лопи, който пропусна дузпа, но при добавката не сгреши.

При наказателните удари за определяне на крайния победител пропуски за Руан направиха Абдеджалил Сахлун и Зана Але, а от Валансиен неточно стреля само Ник Венема. Победната дузпа реализира Макаби Лилепо.

Това беше единствената двойка на четвъртфиналите между съперници извън Лига 1. Място сред последните 4 в турнира вече си осигури Лион. Утре е мачът Льо Пюй - Рен, а Пари Сен Жермен и Ница ще се срещнат на 13 март.