Ница не остави шанс на Монпелие

Ница намери място на четвъртфиналите в турнира за Купата на Франция след убедителна победа с 4:1 над Монпелие. Гостите бяха много по-ефективни и още на почивката имаха преднина от три гола.

Халфът от Бурунди Юсуф Ндайишимийе откри резултата в 29-ата минута, а скоро след това се разписаха Том Луше (37') и Мохамед-Али Шо (39'). Алекси Клод-Морис окончателно отчая домакините в 62-ата минута. Жуниор Ндиайе от Монпелие пропусна дузпа в 74-ата минута, но Мобидо Саньон беше точен секунди след това.

В друг мач между отбори от Лига 1 Страсбург се наложи с 3:1 над Льо Авър. Точни за победителите бяха Дилан Бакуа, Емануел Емега и Марвин Сеная

Валансиен победи с 2:1 като гост Сен-Прист, а сензацията Льо Пюй взе скалпа на втородивизионния Лавал след успех с 2:1.