Безгрешната серия на ПСВ продължава

ПСВ Айндховен не спира да доказва, че през този сезон е без конкуренция в Ередивизи. Отборът на Петер Бош постигна 15-ата си поредна победа и още няма загубена точка. "Филипсите" се наложиха с 2:0 над гостуващия Хееренвеен и имат голова разлика 52:6, а в 9 от двубоите не допуснаха попадение във вратата си.

Гостите пропуснаха едно положение в началото, но след това ПСВ изцяло доминираше. В 33-ата минута Гуус Тил откри резултата, а малко след почивката попадение на Люк де Йонг беше отменено заради игра с ръка. В 78-ата минута Джоуи Веерман изведе резервата Рикардо Пепи, който технично прати топката в долния ляв ъгъл на вратата за 2:0.

ПСВ води с цели 10 точки пред шампиона Фейенорд, след като го победи с 2:1 в Ротердам преди няколко дни. Днес Фейенорд се измъчи с последния в подреждането Волендам на "Де Кюип", но все пак спечели с 3:1. Драматичният успех дойде с две попадения в добавеното време.

Куинтън Мадуро даде преднина на Фейенорд в 13-ата минута и нищо не предвещаваше, че съставът на Арне Слот може да има проблеми. След половин час игра Лекинсио Зеефаук възстанови равенството. През второто полувреме натискът на Фейенорд беше безплоден до четвъртата добавена минута и гола на Сантиаго Хименес. Веднага след това Игор Пайшао реши всичко в полза на домакините.