Balkan Grand Prix 6

Аякс се свлече до предпоследното място в Ередивизи след драматична загуба в зрелище със 7 гола

Унизителното представяне за нидерландския гранд Аякс през този сезон продължава. Днес амстердамци загубиха по драматичен начин с 3:4 като гост на Утрехт в изключително вълнуващ двубой от Ередивизи. Така рекордьорът по титли на страната записа осми пореден мач без успех във всички турнири, като последната победа беше срещу родния Лудогорец с 4:1 в плейофите на Лига Европа преди два месеца.

Второто полувреме определено беше по-зрелищно от първата част, в която имаше само един гол, и то чак в 44-тата минута, когато Райън Фламинго даде аванс на домакините. За сметка на това след почивката зрителите на стадиона видяха цели шест гола. Още в 48-ата минута Майк ван дер Хоорн удвои аванса на своя тим. Амстердамци обаче бързо изравниха чрез две попадения на Кристиан Хлинсон в 52-рата и 55-ата минути. Те дори стигнаха до пълен обрат в 65-ата минута, когато Стивън Бергвайн беше точен от дузпа. Гостите обаче също не съумяха да задържат преднината си задълго, тъй като само 6 минути по-късно Йенс Тоорнстра възстанови равенството със своето попадение. В 89-ата минута се стигна до спиране на играта за десетина минути заради хвърлен предмет на терена. В 90-ата минута или веднага след подновяването на срещата Оскар Фрауло отбеляза победния гол за домакините.

С едва втората си победа през кампанията Утрехт задмина днешния си съперник и се изкачи до 16-ата позиция в класирането с актив от 6 точки. Аякс пък допусна четвърто поредно шампионатно поражение и така се свлече до предпоследното 17-о място с 5 спечелени пункта.

Снимки: Imago