Аякс започна да се отдалечава от дъното на Ередивизи след убедителен успех

Нидерландският гранд Аякс записа втора поредна домакинска победа под ръководството на новия си наставник Джон ван’т Шип, след като спечели с убедителното 4:1 над Хееренвеен в двубоя помежду им от 11-ия кръг на Ередивизи.

Мачът потръгна добре за амстердамци, които поведоха в 25-ата минута, когато Стивън Бергвайн се разписа след центриране на Стивън Бергхаус. В 42-рата минута Брайън Броби се възползва от центриране на Бранко ван дер Боомен и с глава удвои преднината на своя тим. В добавеното време преди почивката гостите върнаха едно попадение чрез Лук Брауерс, който беше точен с глава след центриране на Оливер Брауде. Въпреки това Чуба Акпом подпечата успеха на домакините с две късни попадения в 84-тата минута и добавеното време на втората част.

Така Аякс се придвижи до 11-ата позиция в класирането с 11 точки или с три повече от последните три отбора. Хееренвеен пък е на 13-ото място с 10 пункта.

Снимки: Imago