Кошмарната серия на Аякс приключи

Аякс най-после победи. Грандът от Амстердам се наложи с 2:0 над Волендам и се измъкна от зоната на изпадащите в Ередивизи. Това е едва втори успех за "червено-белите" от началото на сезона в Нидерландия и първи във всички турнири от 24 август, когато тимът разгроми с 4:1 Лудогорец в среща от квалификациите на Лига Европа. След това Аякс серия от 10 мача без победа.

Под ръководството на новия си треньор Джон ван'т Шип домакините изиграха силен мач, като отправиха 30 удара към вратата на съперника и за първи път от гостуването на Фортуна (Ситард) на 3 септември не допуснаха гол.

До почивката Аякс не съумя да поведе, въпреки че създаде доста положения. В 57-ата минута Брайън Броби комбинира със Стивън Бергвайн, който влезе в наказателното поле и с мощен шут под гредата откри резултата. Успокоението за феновете на "Амстердам Арина" настъпи в 89-ата минута, когато резервата Чуба Акпом се разписа с глава след центриране от корнер.

В класирането Аякс вече е 15-и с 8 точки, колкото има и Витес. Отборът на Ван'т Шип обаче е с мач по-малко. На дъното с по 7 точки са Волендам и Утрехт, а убедителен лидер е ПСВ Айндховен с 10 поредни победи и пълен актив от 30 точки.