Фенербахче отново се изравни с Галатасарай

Фенербахче не срещна проблеми в домакинството си на Сивасспор от 14-ия кръг на турската Суперлига и спечели с убедителното 4:1. По този начин отборът на Исмаил Картал събра 37 точки и измести Галатасарай от първото място благодарение на по-добрата си голова разлика.

Себастиан Шимански откри резултата в 17-ата минута, а в 42-ата Ирфан Кахведжъ удвои аванса на "фенерите". В началото на второто полувреме Рей Манай намали, но в 68-ата минута Аладин Окумуш си вкара автогол и до края за домакините стана лесно. Един Джеко сложи точка на спора в 75-ата минута след асистенция на Душан Тадич.

В следващия кръг Фенербахче излиза срещу Бешикташ в едно от големите дербита на Истанбул. "Черните орли" са трети в подреждането, но на цели 11 точки зад "фенерите" и Галатасарай. С 26 точки, колкото има Бешикташ, е и четвъртият Кайзериспор.