Крайни резултати от евроквалификациите

Квалификациите за Евро 2024 за този месец приключиха с последните 7 двубоя, които се изиграха днес. След тях още един отбор си гарантира участие на финалите. Това е Англия, която победи с 3:1 Италия на "Уембли" и има 16 точки в група "С".

Повторението на финала от предишния шампионат на Стария континент беше най-интересният мач от програмата за вечерта. "Адзурите" поведоха с гол на Джанлука Скамака, но две попадения на Хари Кейн и едно на Маркъс Рашфорд донесоха заслужения успех на селекцията на Гарет Саутгейт.

Класата на Кейн и Белингам тласна Англия към реванш срещу Италия и класира "трите лъва" на Евро 2024

Италия отстъпи на трета позиция, след като Украйна се наложи с 3:1 над Малта. Украинците също трябваше да правят обрат. Пол Мбонг изнеадващо даде преднина на домакините, но в края на първото полувреме Райън Камензули си вкара автогол, а Артьом Довбик реализира дузпа за Украйна. Точка на спора сложи Михайло Мудрик.

Украйна обърна Малта и запази аванса си пред Италия, Мудрик със страхотен гол

В нашата група "G" дербито беше между Сърбия и Черна гора. Сърбите изиграха силно второ полувреме и спечелиха с 3:1, което максимално ги доближи до участие на финалите в Германия. Попаденията за състава на Драган Стойкович вкараха Александър Митрович (2) и Душан Тадич. Стеван Йоветич се разписа за черногорците, но след поражението в Белград "храбрите соколи" на 99% се простиха с шансовете си за второто място.

Митрович поведе сърбите и срещу Черна гора, Евро 2024 е все по-близо

Изненада се получи във Вилнюс, където Унгария не можа да пречупи съпротивата на Литва - 2:2. Домакините дори водеха с 2:0 на почивката, но голове на Доминик Собослай от дузпа и Барнабаш Варга осигуриха равенството на унгарците. По този начин те събраха 14 точки и дори 1 точка от гостуването на България и домакинството на Черна гора ще ги класира на Евро 2024.

Унгария подцени Литва и за малко да си изпати

В група "H" лидерът Словения надви с 1:0 като гост Северна Ирландия, но още не е сигурен финалист. Адам Гнезда Черин вкара така важния гол за словенците, а домакините играха с човек по-малко от 58-ата минута, когато Шей Чарлс получи червен картон. Северноирландците са на предпоследното място в групата с 6 точки.

Ранен гол приближи Словения до мечтаното европейско

По-лесна беше задачата на Дания. "Червения динамит" се измъчи при визитата си на Сан Марино, но все пак победи с 2:1 и натрупа актив от 19 точки, колкото има и Словения. Головете за датчаните бяха дело на Расмус Хойлунд и Юсуф Поулсен

Дания едва би един от най-слабите отбори в света

В ранната среща за деня Финландия се провали у дома, като загуби с 1:2 от Казахстан. По този начин скандинавците останаха без шансове за едно от първите две места в група "Н", а Казахстан събра 15 точки и излезе на третата позиция.

Казахстан осъществи пълен обрат срещу Финландия и запази надеждата за Евро 2024 жива