Всички 1/4-финални двойки на Евроволей 2023

След изиграването на всички осминафинални двубои от Европейското първенство по волейбол при мъжете, станаха ясни всички 1/4-финални двойки в надпреварата.

България отстъпи на Франция с 0:3 гейма и не можаха да продължат напред в шампионата.

Край на мъката! Олимпийските шампиони от Франция изхвърлиха България от Евроволей 2023

Действащите шампиони от Италия пък се класираха без проблем за следващия етап, след като надиграха категорично Северна Македония с 3:0 гейма.

В битката за място в четворката ще се изправят срещу Нидерландия, която надделя над Германия в 5 гейма. Срещата ще се изиграе на 12 септември (вторник) от 21:00 ч.

Нидерландия на 1/4-финал на ЕвроВолей 2023 след измъчена победа над Германия

Два от четвъртфиналите повтарят някои от двубоите от груповата фаза.

Словения на 1/4-финал на ЕвроВолей 2023 след невероятен обрат срещу Турция във Варна

Лидерът в група В Словения, който впоследствие отстрани Турция в осминафиналите с 3:2 гейма, среща тима на Украйна.

Двата отбора се изправиха един срещу друг на старта на първенството, като състезателите на Джордже Крецу се наложиха с 3:1 гейма.

Украйна се справи бързо с Португалия и е на 1/4-финал на Европейското

Срещата помежду им е днес (11 септември), от 17:30 часа.

В друг от сблъсъците олимпийският шампион Франция излиза срещу Румъния. В груповата фаза "петлите" изненадващо отстъпиха с 1:3 гейма на северните ни съседи, които влязоха в осмицата на Евроволей за първи път от 40 години.

Румъния излъга Хърватия след драма и чака победителя от България - Франция на 1/4-финал във Варна

Срещата помежду им е от 21:00 ч. във Варна.

Сърбия отнесе Чехия и е на 1/4-финал на Евроволей 2023 срещу Полша

Четвъртата двойка се оформя от трикратните европейски шампиони от Сърбия и първенеца от Лигата на нациите Полша.

Полша се справи с Белгия и среща Сърбия на 1/4-финал на Евроволей 2023

Двубоят ще повтори мача за бронза между двата тима от 2021 г., когато Полша надиграва съперника с 3:0 гейма.

Последната среща между тях бе през юни - в Лигата на нациите, като завърши с 3:0 гейма за "плавите".

Западните ни съседи надиграха Чехия в осминафиналите, а "Дружина полска" даде гейм на Белгия.

Мачът е от 19:00 часа на 12 септември (вторник).