Поредна голова фиеста и инфарктни заключителни минути в квалификациите за Евро 2024

Днешният ден предложи на футболните фенове пет нови мача от квалификациите за Евро 2024 в Германия. В тях видяхме много голове, оспорвани сблъсъци и заплитане на интригата в една от групите.

В ранната среща от група “D” Хърватия спечели с минималното 1:0 много важното си гостуване на Армения и оглави подреждането.

Хърватия взе минимална, но важна победа в гостуването си на Армения

В другия мач от групата последният в класирането Латвия задълбочи кризата и падна от Уелс с 0:2. Така "драконите" запазиха надеждите си да играят с най-добрите на "стария континент" през следващата година в Германия.

Юбилеен гол на Рамзи даде тласък на Уелс за едва втора победа в последните 14 мача

В група “J” Португалия не се затрудни срещу сензацията до точи момент Люксембург и спечели категорично с 9:0. Така “Мореплавателите” вече изглеждат недостижими на първото място и вече броят дните до европейските футболни финали.

Рекордна победа, шест от шест и 24:0 за Португалия, трима вкараха по два гола в отсъствието на Роналдо

В друга спираща дъха среща от групата Исландия и Босна и Херцеговина до последно се надлъгваха, като в крайна сметка северняците вкараха късен гол, с който спечелиха безценни три точки.

Исландия зашлеви Босна в добавеното време и запази шансовете за Евро 2024

Третият мач от групата пък не предложи изненада и след силни начални минути Словакия се разправи с 3:0 срещу аутсайдера Лихтенщайн.