Словакия излезе на второ място в групата си след класика срещу Лихтенщайн

Отборът на Словакия разби тима на Лихтенщайн у дома на стадион “Техелне поле” с 3:0 в среща от група “J” на квалификациите за Евро 2024 в Германия. Головете за финалния успех отбелязаха Давид Ханчко (1'), Ондрей Дуда (3') и Роберт Мак (6').

С успеха словаците излезе на второто място в групата след като по същото време приятната изненада Люксембург катастрофира срещу Португалия с 0:9.

Словаците изнесоха истинска наказателна лекция на своите съперници в първите десет минути от двубоя, в които трима различни футболисти на домакините се разписаха. Това направиха Давид Ханчко след по-малко от 60 секунди игра, Ондрей Дуда две минути по-късно и накрая Роберт Мак в 8-ата минута.

След това гостите от Лихтенщайн се поокопитиха, но не направиха нищо съществено в преден план, като дори имаше моменти до края на полувремето, в които владееха топката по-малко от 30%. За сметка на това играчите на Конрад Фюнфщук не играха спокойно, въпреки знанието, че нямаше какво повече да загубят след лошия старт на мача, и си позволиха някои грубости в играта, като съдията отсъди цели шест нарушения в полза на Словакия преди почивката.

След почивката картинката на терена не се промени особено, като в крайна сметка резултатът се запази същия до края на срещата. Втората част ще запомним само с един удар в очертанията на вратата на Лихтенщайн, чийто отбор от своя страна създаде само едно положение, което се оказа и единствено за целия мач.