Битката за второто място продължава след равенство на ЦСКА - София с Крумовград, Локомотив и Левски излизат в мач за престиж в Пловдив

Блестяща Колумбия прекърши Южна Корея на Мондиала за жени

Отборът на Колумбия стартира по перфектен начин Световното първенство за жени, побеждавайки тима на Южна Корея с 2:0. С успеха южноамериканките се изравниха по точки с лидера Германия, който в своя мач разби Мароко с 6:0.

Възпитаничките на Нелсон Абадия решиха всичко още през първото полувреме, когато вкараха и двете си попадения. Първо в 30-ата минута Каталина Усме се разписа в 30-ата минута, а в 39-ата минута Линда Кайседо с добра индивидуална акция съкруши азиатките и покачи.

В следващия си мач, който е на 30 юли (неделя) от 12:30 българско време колумбийките ще играят с Германия, докато по-рано същия ден от 7:30 сутринта Южна Корея ще срещне с Мароко.

Снимки: Gettyimages