Италия пречупи Аржентина с късен гол

Отборът на Италия записа важна победа в първия си мач от Световното първенство за жени. “Скуадра Адзура” надви Аржентина с 1:0 в двубой от група G, който се изигра в Оукланд, Нова Зеландия.

След равностойна първа част през второто полувреме италианките категорично бяха по-опасният тим и заслужено стигнаха до победно попадение. То дойде чак в 87-ата минута, когато появилата се от резервната скамейка Кристиана Джирели засече с глава центриране на Лиза Боатин.

Така Италия събра 3 точки, колкото има и Швеция. В събота именно двата отбора ще се изправят един срещу друг в спор за първото място. Другият мач от втория кръг в групата, който ще се изиграе в петък, ще противопостави Аржентина и Южна Африка, които са без актив след първите си двубои.