Турнир на талантите U14 - Зона Варна - Зона Велико Търново

Ранен гол стигна на Нидерландия срещу Португалия

Нидерландия записа минимална победа с 1:0 над дебютанта Португалия в първия двубой на двата тима от група Е на Световното първенство за жени, който се изигра в Дънидин, Нова Зеландия.

Организацията на Световното е на аматьорско ниво, оплакаха се от Нидерландия

“Лалетата” бяха по-добрият отбор през по-голямата част от мача и особено през първото полувреме. Те отбелязаха победното попадение още в 13-ата минута. Тогава при центриране от корнер Стефани ван дер Грахт беше точна с глава. Първоначално беше маркирана пасивна засада на Джил Роорд, но след преглед с ВАР голът беше признат за редовен.

Така Нидерландия събра 3 точки, колкото има и лидерът в групата САЩ преди директния им сблъсък в четвъртък. Португалия и Виетнам пък остават без актив преди мача помежду си, който е също на 27 юли.

Снимки: Imago