Макаби (Хайфа) подпечата титлата с разгром срещу отбора на Пламен Гълъбов

Макаби (Хайфа) е новият-стар шампион на Израел. Отборът на Барак Бахар спечели титлата за трети пореден и общо 15-ти път в историята си. Снощи "зелените" разгромиха с 5:1 като гост Макаби (Нетаня) и кръг преди края на сезона станаха недостижими за преследвача Апоел (Беер Шева), който загуби с 0:3 от Макаби (Тел Авив) и изостана на цели 7 точки от върха.

Пламен Гълъбов беше резерва за Макаби (Нетаня), но се появи 69-ата минута на мястото на Денис Куликов. Тимът на българския защитник заема 5-то място в класирането, а на 23 май му предстои финал за Купата на Израел срещу Бейтар (Йерусалим).

След важната победа над Макаби (Тел Авив) преди седмица, Макаби (Хайфа) излезе с повишено самочувствие и поведе в 16-ата минута с гол на Тярон Чери. Домакините изравниха малко преди почивката с попадение на Игор Златанович, но през второто полувреме два гола на Диа Саба и по един на Мохамед Абу Фани и Францди Пиеро оформиха убедителния успех на "зелените".

Отборът от Хайфа влезе като лидер в плейофите и не изпусна първото място, макар че допусна поражения от Апоел (Йерусалим) и Апоел (Беер Шева). В последния кръг шампионите ще посрещнат Апоел (Йерусалим), който има 45 точки и заема 4-а позиция. Със същия актив е и Макаби (Нетаня)

Макаби (Тел Авив) отпадна рано от битлата за титлата, но с впечатляващата победа с 3:0 над Апоел (Беер Шева) се доближи само на точка от съперника си в спора за второто място. В събота Апоел ще е домакин на Макаби (Нетаня), а Макаби (Тел Авив) ще гостува на последния в първата шестица Ашдод.

Снимки: one.co.il