Трета поредна загуба отдалечи Пламен Гълъбов и Макаби (Нетаня) от Европа

Елитният израелски отбор Макаби (Нетаня), където се състезава българинът Пламен Гълъбов, записа трета поредна загуба в местната Лигат ХаАл, след като отстъпи с 2:3 от Ашдод в 28-ия кръг на първенството.

Загубата отдалечи тима от местата, даващи право на участие в европейските клубни турнири през следващия сезон, като падна до 5-ото място в класирането с 37 точки след 28 изиграни мача.

Срещата започна по възможно най-ужасния начин за Макаби (Нетаня). Още във 2-ата минута Абдул Муджийз откри резултата, а в 5-ата Ненад Цветкович покачи. Гостите от Нетаня все пак се мобилизираха и до края на полувремето върнаха един гол, който бе дело на Авив Аврахам.

Пламен Гълъбов бе започнал срещата като титуляр, но през втората част бе заменен в 72-ата минута от Саде.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

Малко след това като че ли всичко свърши в мача. В 74-ата минута Ашдод си върна преднината от два гола, след като Яков Берихов се разписа. Макаби опита да се върне в мача и успя да стигне до втори гол. Той дойде в 89-ата минута, когато след точно изпълнена дузпа се разписа Игор Златанович.

Снимки: Gettyimages