Очаквайте: Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

Пламен Гълъбов и компания са устремени към нов трофей

Преди малко повече от месец Макаби (Нетаня) триумфира в турнира "Тото Къп", а днес отборът на Пламен Гълъбов поднесе истинска сензация, елиминирайки на 1/4-финалите за Купата на Израел Макаби (Хайфа). След 2:2 у дома в първия мач, тимът на българския защитник спечели реванша с 2:1 след продължения и гледа смело към още един трофей.

Гълъбов беше титуляр за гостите, които се възползваха от факта, че техният съперник излезе без част от големите си звезди. Въпреки това, Макаби (Хайфа) поведе в 27-ата минута с гол на Диа Саба, но в началото на втората част Лиран Ротман изравни. Наставникът на домакините пусна в игра Долев Хазиза, Омер Ацили и Тярон Чери, като гол на последния беше отменен заради игра с ръка.

Последва натиск на Нетаня и греда на Станислав Биленкий. В продълженията пас на украинеца намери Патрик Твумаси и звезда на гостите вкара попадението, което прати тима му на полуфиналите.

Отборът на Пламен Гълъбов е в серия от 13 мача без загуба във всички турнири. За Макаби (Хайфа) остава единствено да преследва титлата. "Зелените" са начело в първенството, с аванс от 4 точки пред Апоел (Беер Шева) и 5 пред Макаби (Тел Авив).

Място на полуфиналите за Купата на Израел намери и Моадон Спорт (Ашдод), който отстрани Апоел (Петах Тиква). Другите две четвъртфинални двойки са Макаби (Тел Авив) - Макаби (Петах Тиква) и Апоел (Афула) - Бейтар (Йерусалим)

Снимки: one.co.il