Роден национал вкара важен гол в Израел

Националът Йоан Стоянов се превърна в герой за Секция (Нес Циона), който спечели с 2:1 гостуването си на Апоел (Хадера) от първия кръг на плейофите в израелското първенство. Българският халф отбеляза победния гол в 68-ата минута и помогна на тима си да запази шансове за оцеляване в елита.

Отборът на Стоянов допусна 7 поредни загуби в края на редовния сезон, включително от днешния си съперник само преди седмица. Този път обаче ролите се размениха и Секция се наложи на чужд терен. Резултата откри Илай Трост в 49-ата минута, но в 57-ата Джонатан Сисе изравни за домакините. В 68-ата минута Йоан Стоянов направи блестящ индивидуален пробив и със силен удар не остави шансове на вратаря на Апоел Руби Левкович.

Секция (Нес Циона) е на последното 8-о място в групата на борещите се за оцеляване в Лигат ХаАл с актив от 20 точки. Само на точка пред тима на Стоянов е Кирят Шмона, а заемащият спасителното 12-о място Макаби (Бней Райна) има 24 пункта. В следващия кръг Секция ще гостува на Апоел (Тел Авив).

В първата шестица също е много интересно. Макаби (Тел Авив) стартира плейофната фаза с домакински успех срещу Макаби (Нетаня) - 2:0. над всички в двубоя на "Блумфийлд" беше бившият халф на Лудогорец Дан Битон. Халфът дълго време не получаваше шанс, но Айтор Каранка го пусна като титуляр и не сбърка. Битон вкара първия гол с прецизно изпълненен пряк свободен удар в 31-ата минута, а в 38-ата асистира за попадението на Еран Захави.

Въпреки победата, Макаби (Тел Авив) изостава на 10 точки от лидера Макаби (Хайфа). За гостите от Нетаня титуляр беше Пламен Гълъбов. Българският национал получи жълт картон в 64-ата минута, а съотборникът му Раз Шломо видя червения цвят в края на първото полувреме. В класирането Макаби (Нетаня) е на 4-а позиция с 37 точки.

Шампионът Макаби (Хайфа) се наложи с 2:1 у дома над Ашдод, макар че още от 10-ата минута игра с човек по-малко след червения картон на Дилън Батубансика. Мачът ще се запомни с 4-те дузпи още до почивката. За нарушението на Батубансика гостите получиха наказателен удар, който Елтон Аколатсе пропусна. След това Мохамед Канаан пропусна втората дузпа за Ашдод, а Омер Ацили реализира два пъти от бялата точка за Макаби (Хайфа)

Вторият в подреждането Апоел (Беер Шева) също не допусна грешка. Тимът спечели с 1:0 на собствен терен срещу Апоел (Йерусалим) и събра 61 точки. Гола реализира Ужен Анса в края на първата част.

Снимки: one.co.il