Пламен Гълъбов направи дузпа при загуба на Макаби (Нетаня)

Националът Пламен Гълъбов изигра слаб мач за Макаби (Нетаня) при домакинското поражение с 0:2 от Апоел (Йерусалим) в 3-ия кръг от плейофите в първенството на Израел. Българският защитник допусна няколко грешки, а в края на двубоя направи дузпа, от която гостите реализираха втория си гол.

И двата отбора бяха загубили първите си две срещи в плейофната фаза. До почивката Макаби (Нетаня) доминираше, но не успя да стигне до гол. В 73-ата минута Ги Бадаш даде преднина на Апоел от дузпа, а в 86-ата нарушение на Гълъбов донесе нов наказателен удар на гостите от Йерусалим и Джордан Ботака беше точен.

Третото поредно поражение остави отбора на бившия футболист на ЦСКА - София на дъното в първата шестица. Макаби (Нтаня) има 37 точки, а Апоел (Йерусалим) вече е с 39, колкото има и Ашдод.

Голямото дерби между Макаби (Тел Авив) и Макаби (Хайфа) не излъчи победител - 1:1. Сърбинът Джордже Йованович откри в полза на домакините в 40-ата минута, но малко преди края на редовното време Абдулайе Сек донесе ценното равенство на Макаби (Хайфа). Този резултат окончателно изхвърли Макаби (Тел Авив) от битката за титлата, защото столичният гранд е на 10 точки от първото място.

Апоел (Беер Шева) не сгреши у дома срещу Ашдод и се наложи с 3:1. По този начин тимът се доближи на 5 точки от Макаби (Хайфа). Попаденията за домакините бяха дело на Мигел Витор, патрик Климала (д.) и Сагив Йехезкел.

Снимки: one.co.il