Отборът на Пламен Гълъбов не пожали и гранда Макаби (ТА)

Пламен Гълъбов игра 51 минути за Макаби (Нетаня) при победата с 2:1 над Макаби (Тел Авив) в израелското първенство. Българският защитник получи контузия в началото на второто полувреме и беше заменен, но съотборниците му стигнаха до престижен успех срещу един от грандовете в местния футбол. Това беше десети пореден мач във всички турнири, в който "диамантите" не допускат поражение. Тимът вече е 5-и в класирането с 30 точки, колкото има и четвъртият Бейтар (Йерусалим).

Макаби (Нетаня) доминираше през по-голямата част от срещата, но поведе чак в 56-ата минута, когато се разписа Лиран Ротман. В 82-ата Патрик Твумаси вкара зрелищен гол от около 30 метра и хвърли в екстаз феновете на домакините. Ветеранът Еран Захави намали в 87-ата минута, а в добавеното време попадение на Твумаси беше отменено.

След доброто начало под ръководството на Айтор Каранка, Макаби (Тел Авив) вече е в серия от 3 мача без победа в шампионата и изостава на 8 точки от водача Макаби (Хайфа) и на 4 от втория Апоел (Беер Шева). В следващия кръг на 20 февруари отборът от Тел Авив ще посрещне именно Апоел (БШ).

Снимки: one.co.il