Макаби (ТА) не се затрудни с тима на Йоан Стоянов

Йоан Стоянов игра цял мач за Секция (Нес Циона) при поражението с 0:2 срещу Макаби (Тел Авив). Гостите си осигуриха победата още до почивката с две попадения на сръбския нападател Джордже Йованович. Бившият футболист на Партизан откри резултата в 31-ата минута, а в 40-ата удвои преднината на Макаби.

Успехът сложи край на серията от 3 мача без победа на гранда от Тел Авив в първенството на Израел. Съставът на Айтор Каранка е втори в класирането с 51 точки, но и мач повече от третия Апоел (Беер Шева), който има 49 точки. Секция (Нес Циона) остана на последната 14-а позиция с едва 17 точки, след като регистрира пето поредно поражение.

Водачът Макаби (Хайфа) направи обрат в домакинството си на Бейтар (Йерусалим) - 2:1. Ярден Шуа откри за гостите, но в края на полувремето Францди Пиеро изравни, а Григорий Морозов от Бейтар получи червен картон. В 61-ата минута Тярон Чери донесе победата на Макаби (Хайфа). Тя можеше да е и по-убедителна, но Омер Ацили пропусна дузпа.

Пламен Гълъбов пропусна победата на Макаби (Нетаня) с 1:0 над Апоел (Хадера) заради контузия. В другите два мача от съботната програма на Лигат ХаАл Апоел (Тел Авив) загуби с 1:2 от Ашдод, а Ирони (Кирят Шмона) спечели с 3:1 гостуването си на Бней Сахнин и се изкачи на 12-то място в класирането.