Национална лига футзал: Левски - Черно море

Сасуоло пречупи 10 от Рома за историческа победа в зрелище със 7 гола

Отборът на Сасуоло записа исторически успех с 4:3 при визитата си на Рома в зрелищен мач от 26-ия кръг на Серия "А". Това е трета поредна победа за “неровердите”, които прекъснаха серията на “вълците” от пет домакински успеха със сухи мрежи във всички турнири. Така те за първи път спечелиха срещу “джалоросите” на “Олимпико”, като досега имаха само една победа в предишните си 19 срещи с тях в италианския елит с 4:2 на “Мапей” преди три години.

Головото шоу започна още в 13-ата минута, когато Руи Патрисио отрази шут на Андреа Пинамонти, но Арманд Лориент беше точен със своята добавка. Само пет минути по-късно вратарят на домакините изби удар на Доменико Берарди, като топката се върна при италианския национал, който я подаде на Лориент и французинът удвои преднината на гостите с втория си гол в мача.

В 26-ата минута Никола Залевски успя да върне едно попадение за римляните чрез воле, дошло след центриране на Стефан Ел Шаарауи. В самия край на първото полувреме се стигна до ключовата ситуация в двубоя. Тогава Мараш Кумбула изрита Берарди в наказателното поле в момент, в който Патрисио беше уловил топката. Тъй като съдията не беше дал сигнал за спряла игра, след преглед на ситуацията с ВАР той показа червен картон на защитника на Рома и посочи бялата точка, откъдето Берарди върна преднината на Сасуоло от два гола.

Втората част също предложи зрелище. На почивката Пауло Дибала се появи в игра и още в 50-ата минута върна интригата в мача, разписвайки се с невероятен шут от голямо разстояние. В 75-ата минута героят за “неровердите” Лориент отново блесна и изведе с прекрасен пас Пинамонти, който вкара четвъртия гол за своя тим в двубоя. В оставащите минути силите на домакините стигнаха само за трето попадение, което Жоржиньо Вайналдум реализира в добавеното време, прехвърляйки Андреа Консили за крайния резултат.

След като постигна пета победа в последните си седем срещи, Сасуоло остава на 13-ата позиция в класирането, но вече с 33 точки в актива си, колкото има и Монца. Рома се свлече на петото място с 47 пункта, отстъпвайки на четвъртия Милан само по голова разлика.

Снимки: Gettyimages