Оренбург на Стаматов с историческа победа, Динамо (М) настигна ЦСКА

Матео Стаматов не се появи в игра за Оренбург при домакинството на Краснодар, а тимът му постигна впечатляваща победа с 5:1 и се изравни по точки с "биковете". Владимир Сичевой заби хеттрик за Оренбург и вече има 14 гола от началото на сезона, като настигна звездата на Спартак (Москва) Куинси Промес на върха в листата на стрелците.

Сичевой откри резултата още във 2-ата минута след пас на Александър Ектов. В средата на полувремето Лукас Вера удвои аванса на домакините, а Сичевой до голяма степен уби интригата с второто си попадение. Алексей Ионов намали в 43-ата минута, но след почивката Джими Марин и отново Сичевой донесоха най-убедителната победа на Оренбург в РПЛ. До момента тимът никога не беше вкарвал пет гола в един мач в елита на руския футбол.

Оренбург ще зимува в горната половина на класирането с актив от 25 точки, колкото имат още Краснодар и Сочи. Днес бившият тим на Ивелин Попов спечели с 2:0 гостуването си на Химки. Попаденията за Сочи реализираха Георгий Мелкадзе и Владислав Сарвели, а Данил Казанцев от Химки получи червен картон в добавеното време. Отборът от московското предградие е в зоната на изпадащите с 12 точки, а на дъното с едва 6 пункта е Торпедо (Москва).

Късният мач за деня противопостави столичните Динамо и ЦСКА. "Бяло-сините" ликуваха с 2:1 и се изравниха по точки с "армейците". В двубоя имаше всичко - голове, червени картони, пропусната дузпа и много емоции. Домакините по-добре се възползваха от положенията си и изместиха ЦСКА от 4-ото място.

В края на първото полувреме Даниил Фомин подаде между двама противникови футболисти на Денис Скопинцев и левият бек на Динамо разстреля Игор Акинфеев. В 63-ата минута Никола Нгамалеу удвои аванса на тима, воден от Славиша Йоканович. Само две минути по-късно Иван Обляков намали, но в 79-ата минута халфът на ЦСКА получи червен картон за нарушение в наказателното поле. Акинфеев обаче спаси удара от бялата точка на Фомин. Малко по-късно Ярослав Гладишев от Динамо също беше изгонен, но неговите съотборници удържаха победата.