Спартак (М) спечели дербито с Локо (М)

Спартак (Москва) спечели с 2:1 дербито с Локомотив (Москва) от 17-ия кръг на руската Премиер лига. Така възпитаниците на Гиейрмо Абаскал продължават гонитбата с водача в класирането Зенит и в същото време нанесоха пореден удар по "железничарите", които са в огромна криза от началото на сезона.

Куинси Промес откри резултата за гостите в 21-вата минута от дузпа, а Данил Пруцев удвои в 29-ата. Локо върна едно попадение в 88-ата минута чрез Уилсон Исидор, но вече бе твърде късно за обрат.

Зенит обаче също продължи победния си ход в първенството. Шампионите се наложиха с 2:0 в гостуването си на Торпедо (Москва) с попадения на Малком в 70-ата и Клаудиньо в 81-вата минута.

В другите два мача от съботния ден Ростов спечели с 3:1 като гост на Криля Советов, а Урал срази Факел с 2:0 на свой терен.

След изиграването на тези мачове Зенит води с 42 точки, пред Спартак с 36 и Ростов с 35. Урал е 10-и с 21 точки, а Криля Советов 11-ти с 20. Факел е на 13-тото място с 13 точки, Локо е 14-ти със същия актив, а Торпедо остава на дъното с едва 6 спечелени точки.