Отборът на Стаматов ликува в дербито на новаците

Матео Стаматов остана на резервната скамейка на Оренбург при победата на тима с 4:1 над Факел в първи мач от 15-ия кръг на руското първенство. Домакините затвърдиха отличното си представяне след промоцията в РПЛ срещу другия новак и вече са на 8-о място в класирането, а освен това имат третата най-силна атака в дивизията след грандовете Зенит и Спртак (Москва).

Резултата откри Джими Марин с глава в 42-ата минута след центриране от десния фланг на Андрей Малих. До почивката костариканецът успя да се разпише още веднъж, този път след контраатака и груба грешка в защитата на Факел.

В началото на втората част попадение на домакините беше отменено, но в 59-ата минута Габриел Флорентин изскочи сам срещу вратаря на Факел, преодоля го и прати топката в мрежата. Четвъртият гол беше дело на Брайън Мансия от дузпа в 83-ата минута, а гостите от Воронеж върнаха едно попадение в края чрез Максим Максимов.