Кошмарната серия на Химки приключи срещу отбора на Стаматов

Химки постигна първата си победа от три месеца насам. Отборът от московското предградие се наложи с 2:0 над Оренбург в откриващия двубой от 16-ия кръг на РПЛ. Преди това "червено-черните" бяха в серия от 15 мача без успех (11 в първенството и 4 за Купата на Русия). Матео Стаматов остана на резервната скамейка за гостите.

Оренбург владееше инициативата до почивката, но не реализира нито едно от положенията, които създаде. Още в 7-ата миунта Браян Мансийя стреля опасно с глава, но Иля Лантратов спаси удара му. Пропуск направи и дясното крило Артьом Сичевой. В 27-ата минута Ектов проби и центрира успоредно на голлинията, но Мансийя, но успя да прати топката във вратата. Химки също имаше шанс да излезе напред, но Александър Долгов шутира в аут от удона позиция.

В 50-ата минута Зуев центрира към далечната греда, където Руденко се опита да свали с глава, но топката се отби от противников защитник и се върна на крака на Руденко. Последва мощен удар под гредата и Химки поведе. Четвърт час по-късно домакините вкараха и втори гол. Всичко тръгна от грешка при изнасянето на топката от Оренбург. Долгов се възползва и подаде на Бута Магомедов, а той с красив изстрел покачи на 2:0.

Химки се върна да пази резултата, а гостите не вярваха, че могат да измъкнат нещо. В 83-ата минута Лукас Вера стреля с плонж, но отново Лантратов внимаваше. Това беше и последната интересна ситуация пред една от двете врати.

В класирането Оренбург е на 8-о място с 22 точки, а Химки събра 12 и се изравни с Локомотив (Москва) и Факел (Воронеж). След състава на Спартак Гогниев е само Торпедо (Москва).