Зенит си тръгна с победа от Краснодар

Шампионът Зенит записа поредна важна победа на сметката си в Премиер лигата на Русия. Тимът от Санкт Петербург изтръгна минимален успех с 1:0 в гостуването си на Краснодар от 15-ия кръг.

Победата на гостите не дойде никак лесно. Те отбелязаха победното си попадение едва в 89-ата минута от дузпа, а негов автор бе Далер Кузяев, който се разписа от бялата точка.

По-рано през деня преследвачът Спартак (Москва) също записа минимален успех на сметката си. Въпзипаниците на Гиейрмо Абаскал победиха с 1:0 Торпедо (Москва) в поредното столично дерби през сезона. Единственият гол реализира Куинси Промес в 50-ата минута.

С победа се окичи и тимът на Криля Советов, който надигра с 2:1 Пари (Нижни Новогород). Срещата между Сочи и Урал пък не излъчи победител и завърши при резултат 2:2.

След този кръг Зенит запази преднитата си от 7 точки пред Спартак. Питерци са лидери с 39 точки, докато московчани са втори с 32 точки. Краснодар вече е 6-и с 24 точки, Сочи и Урал са на 8-ото и 9-ото място, съответно с 21 и 17 точки. Криля Советов и Пари ги следват по петите със 17 и 13 точки на 11-ата и 12-тата позиция, докато Торпедо остава на дъното с 6 точки.