Ростов измъкна победата в битката с Динамо (М)

Отборът на Ростов измъкна победа с 2:1 в битката с Динамо (Москва) от 16-ия кръг на руската Премиер лига. Успехът бе важен за домакините, тъй като бе срещу пряк съперник в битката за челните места.

Кирил Шчетинин даде преднина на Ростов в 66-ата минута, а Даниил Глебов удвои в 83-тата. Динамо върна едно попадение чрез Константин Тюкавин в 87-ата минута, но за повече нямаше време.

В друг мач от кръга Криля Советов продължи агонията на Торпедо (Москва), побеждавайки го с 2:0 като гост с голове на Фернандо Костанза в 34-тата и Сергей Пиняев в 47-ата минута.

По-рано през деня пък Урал и Локо (Москва) си спретнаха доста вълнуващ двубой, завършил без победител - 2:2.

След тези мачове Ростов си върна 3-тото място с 32 точки, Динамо е 6-и с 26 точки, Криля Советов заема 10-ото място с 20 точки, Урал е 11-ти с 18 точки, Локо (Москва) излезе на 14-ата позиция с 13 точки, а Торпедо остава на дъното с 6 точки. Водач е Зенит с 39 точки.