Локомотив загуби още едно московско дерби

Локомотив (Москва) загуби с 0:1 столичното дерби срещу ЦСКА (Москва) от 15-ия кръг на руското първенство и остана в зоната на застрашените от изпадане. "Железничарите" имаха надмощие, но както и срещу Динамо преди седмица, не бяха прецизни при завършването на атаките си. ЦСКА игра по-предпазливо и дочака шанса си. В герой за "армейците" се превърна Хесус Медина с попадението си в 22-ата минута. Парагваецът се разписа с глава след центриране от левия фланг.

През второто полувреме Фьодор Чалов уцели гредата от пряк свободен удар, а гол на резервата Егор Ушаков беше отменен заради нарушение в атака. В самия край на двубоя Ушаков получи червен картон. Неговият отбор обаче удържа победата и се изравни по точки с Ростов и Спартак (Москва), които са най-близките преследвачи на лидера Зенит.

Динамо (Москва) не показа милост към Химки и разгроми тима от московското предградие с 6:1. Още преди почивката двубоят беше лишен от интрига след голове на Никола Нгамалеу, Денис Макаров и Фьодор Смолов. Четвъртото попадение заби Константин Тюкавин в 77-ата минута, а до края остана време на два пъти да се разпише резервата Ярослав Гладишев. Почетния гол за Химки вкара Иля Садигов от дузпа секунди преди последния съдийски сигнал.

Ростов се върна към победите, след като в предишните си два мача взе само 1 точка. Отборът на Валерий Карпин спечели с 2:1 визитата на Ахмат и настигна Спартак (Москва), който обаче е с мач по-малко. Мохамед Конате даде аванс на Ахмат в 14-ата минута, но през втората част Николай Комличенко и Александър Силянов обърнаха нещата в полза на Ростов.

Шампионът Зенит ще гостува днес на Краснодар в дербито на кръга. Питерци са единственият отбор без загуба през сезона. Спартак (Москва) пък ще се изправи срещу новака Торпедо (Москва) в опит да излезе еднолично на втората позиция.