Ще излезе ли Левски от кризата срещу Берое - отговорът от Николай Костов

Скандален гол беляза московското дерби между ЦСКА и Спартак

ЦСКА (Москва) и Спартак (Москва) направиха зрелищно 2:2 в централния мач от 13-ия кръг на руското първенство. И двата тима могат да съжаляват за изпуснатата победа, а най-доволни от резултата със сигурност са в лагера на Зенит. Шампионите вече имат преднина от 7 точки пред Спартак и 8 пред ЦСКА.

Дербито ще се запомни и със скандала около гола, с който Фьодор Чалов откри резултата в 17-ата минута. Тогава Хорхе Караскал от ЦСКА лежеше контузен и халфът на Спартак Роман Зобнин имаше намерение да спре играта, но десният бек на "армейците" Милан Гаич отне топката и постави началото на головата атака. След двубоя от Спартак обвиниха съперника в липса на феърплей.

В началото на второто полувреме спартаковци направиха обрат само в рамките на пет минути. В 53-ата Антон Зинковский изравни с красив удар от границата на наказателното поле, а в 58-ата Александър Соболев получи пас от Куинси Промес и за втори път преодоля Игор Акинфеев. Равенството на ЦСКА донесе отново Чалов в 70-ата минута.

След равенството срещу Факел в предишния кръг, шампионът Зенит подходи много по-сериозно към гостуването на друг тим от дъното на таблицата - Нижний Новгород. Питерци спечелиха с 3:0 и продължават да са убедителен лидер в класирането. Преди почивката за тима на Сергей Семак се разписаха Далер Кузяев и Клаудиньо, а точка на спора сложи Малком в 65-ата минута. Бившият футболист на Барселона има 9 попадения от началото на сезона и е втори в листата на стрелците след звездата на Спартак (Москва) Куинси Промес

Зенит все още няма загуба в първенството през настоящата кампания. За последно тимът от Санкт Петербург допусна поражение в последния кръг от миналия сезон, и то именно срещу Нижний Новогород - 0:1. Този път обаче домакините бяха безпомощни и останаха на 11-ото място в класирането, само на две точки над зоната на изпадащите.

Криля Советов дочака първия си домакински успех. Отборът от Самара се наложи с 2:0 над Сочи. И двете попадения паднаха още до почивката. В 24-ата минута се разписа Александър Чиркович, който вкара дебютния си гол в РПЛ, а секунди преди края на полувремето точен беше и Сергей Пиняев.

Успехът изкачи Криля Советов на 10-о място в подреждането с актив от 14 точки. Сочи пък има само една победа в последните си 6 мача във всички турнири. Съставът на Александър Точилин е на 6-а позиция с 20 точки, като изпреварва само по голова разлика Ахмат и Динамо (Москва).