Зенит би със 7:0 и подобри рекорд

Шампионът на Русия Зенит съкруши със 7:0 Сочи в последен мач от 14-ия кръг на РПЛ. По два гола вкараха Малком и Иван Сергеев. Бразилецът вече има 11 от началото на сезона и настигна Куинси Промес и Владимир Сичевой на върха в голмайсторската листа. питерци продължават да нямат загуба и натрупаха аванс от 7 точки пред Спартак (Москва). Освен това, отборът на Сергей Семак се разписа в 41-и пореден мач в първенството и подобри рекорда на Ротор (Волгоград).

Сергеев изведе Зенит напред още във 2-ата минута, а в 11-ата Малком беше точен за 2:0 след пас на Вендел. В средата на полувремето Артьом Мещанинов от Сочи получи червен картон. До почивката отново Сергеев и Вендел направиха резултата 4:0, а в в началото на втората част се разписа и Вилмар Бариос. Шестото попадение отбеляза Малком, а Густаво Мантуан довърши гостите в 76-ата минута.

Сочи игра изключително слабо в защита и не само изгонването на Мещанинов беше причината за тежкото поражение. Бившият тим на Ивелин Попов не отправи нито един точен удар и загуби за четвърти път в последните си 5 мача във всички турнири. В класирането Сочи е на 8-о място с 20 точки и е един от отборите с най-много допуснати попадения.

В другия мач днес Урал се наложи с 2:1 над гостуващия Криля Советов и продължава да се изкачва в класирането. Тимът от Екатеринбург записа четвърта поредна победа в първенството и шеста във всички турнири, като по този начин събра 16 точки и измести самарци от 10-ата позиция.

За успеха на Урал много помогна и защитникът на гостите Глен Байл, който направи дузпа в средата на първото полувреме и получи директен червен картон. От бялата точка Алексей Каштанов откри резултата, а в 64-ата минута Юрий Газинский вкара втори гол за "оранжевите". Силите на Криля Советов стигнаха само за почетно попадение, дело на Максим Глушенков в 82-ата минута.