Марек отстрани Металург за Купата

Марек преодоля Металург и се класира за следващата фаза на турнира за Купата на България, където ще срещне отбор от Втора лига. Дупничани спечелиха с 3:1 на гости в Перник, което бе достатъчно да продължат в надпреварата.

В началните минути металурзите се бяха окопали в собствената половина и на Марек бе трудно да създаде чисти ситуации до гол. Първото добро положение за гостите дойде в 23-ата минута, когато Николай Ганчев излезе сам срещу вратаря, но Алекс Георгиев спаси удара му. В 27-ата минута дупничани хванаха домакините на контраатака и този път Ганчев би покрай вратаря за 0:1. 6 минути по-късно четвъртодивизионният Металург направи груба грешка в защита, вратарят също не се намеси и Ради Михалков довкара топката във вратата за 0:2. Малко след това нова възможност за гол имаше Ганчев, но шутът му по диагонала бе отразен.

Марек покачи на 0:3 в 76-ата минута, когато Ганчев изскочи сам срещу противниковия страж и направи резултата класически. 5 минути преди края Марио Георгиев изведе по перфектен начин Роберт Митков зад защитата, който бе точен за крайното 1:3