Турнир на талантите U14 : Зона Пловдив - Зона Варна 1:0

Марек с нова победа на Югозапад

Марек победи с 2:0 у дома Пирин (Гоце Делчев) и продължава с пълен актив и без допуснат гол от началото на първенството в Югозападната Трета лига. Дупничани зарадваха с играта си около 300 зрители на ст. "Бончук".

В първите 30-ина минути гостите се бяха окопали здраво в защита и Марек изпитваше трудности. След това обаче се развихри същинска вихрушка пред неврокопската врата. В 34-ата минута удар на Милен Иванов от около 16 метра уцели напречната греда. Секунди по-късно Росен Йорданов с глава би на сантиметри от гредата.

В 36-ата минута шут на Калайджийски отблизо пък премина високо над вратата на Пирин (ГД). Само минутка след това Ганчев по диагонала вместо в мрежата, прати топката в аут. В 39-ата минута все пак резултатът бе открит в полза на домакините. Александър Близнаков с глава отбеляза, възползвайки се от лоша подредба на защитата и вратаря на гоцеделчевци - 1:0.

Резултати и класиране след четвъртия кръг от Група "А" на Югозапад

В 51-вата минута отново гредата спаси гостите. Този път шутира Близнаков, а топовният му удар едва не счупи страничния стълб зад Георгиев. Гостите отговориха с далечен изстрел на Гуцев, който обаче аткрактивно бе отразен от Пламен Младенов.

В 67-ата минута се получи невероятен пропуск пред вратата на Пирин (ГД). Тогава на почти празна врата Божилов и Ганчев не се разбраха кой да отбележи и в крайна сметка топката излезе в аут. Голът на успокоението реализира 2 минути по-късно Милен Иванов. Полузащитникът на Марек стреля директно от пряк свободен у дар и красиво покачи на 2:0.

Десетина минути преди края играчи на двата отбора се сдърпаха и създадоха напрежение помежду си. В резултат на това Близнаков от Марек и Макриев от гостите получиха жълти картони. За защитника на неврокопчани това бе втори картон и той пое към съблекалните, виждайки червения цвят.

Така Марек прибави нови 3 точки към актива си и макар и с мач по-малко вече е втори в класирането. Водач е дублиращият тим на Славия, който се представя страхотно от началото на сезона.