Голове в самия край на срещата измъкнаха Несебър от загуба в Пловдив, Спартак със сериозни претенции към съдията

Спартак (Пловдив) завърши 2:2 в първия си мач от новото първенство в Югоизточната Трета лига срещу тима на Несебър. На стадион "Пловдив" пред доста свои привърженици спартаклии показаха воля за победа и себераздаване. В първите 20 минути от срещата домакините владееха инициативата, но без резултат. Първото полувреме премина под диктовката на "гладиаторите", но завърши без попадения.

Втората част беше тази, в коята паднаха головете в срещата. В нея гостите малко се поокопитиха и започнаха по-често да поглеждат към вратата на своя противник. В 74-ата минута Спартак поведе след грешка на вратаря на Несебър. В 83-ата минута Спартак вече водеше с 2:0. Гостите обаче се добраха до два гола в самия край на срещата, а от Спартак имаха сериозни претенции към съдията, тъй като и двете попадения за Несебър паднаха от статични положения.

В следващия кръг тимът от Пловдив гостува на Саяна, а Несебър приема Родопа (Смолян).