Десет от Кюстендил удържаха равенство срещу Вихрен (Сандански)

Кюстендил и Вихрен завършиха наравно 1:1 в мач от от първия кръг на група "Б" на Югозападната Трета лига. Двата отбора предложиха скучно първо полувреме, но след почивката вдигнаха темпото и паднаха две попадения. Двубоят на стадион "Осогово" бе предаван пряко по Sportal.bg и Sportal TV.

Станислав Благоев (53) откри резултата в началото на втората част, а в 72-рата минута Йордан Минев възстанови равенството. В оставащите минути санданчани имаха няколко възможности да стигнат до пълен обрат, след като четвърт час преди края на срещата играчът на домакините от Кюстендил Иван Марчев остави своя тим в намален състав.

18 Кюстендил - Вихрен (Сандански)

През миналия сезон "сините" се представиха много добре и завършиха на четвърто място, докато Вихрен финишира точно над опасната зона с изпадащите отбори.

Срещата на стадион "Осогово" започна равностойно, като липсваха положения пред двете врати в първия четвърт час игра.

В 18-ата минута домакините създадоха най-опасната ситуация дотук. Играч в синьо засече центриране от корнер, но стражът на Вихрен прояви рефлекс и се намеси.

В средата на първото полувреме в игра се появи опитният Йордан Минев, който замени получилия удар в главата Александър Якимов.

Футболистите на Кюстендил бяха по-активни и в следващите минути, но опитите им да стигнат до противниковата врата не бяха увенчани с успех.

Секунди преди края на първата част нападателят на санданчани Петко Петков се озова очи в очи с Александър Михайлов, но вратарят се отличи с добро спасяване и по този начин двата отбора се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

В 52-рата минута Божидар Янков бе оставен непокрит в наказателното поле при ъглов удар, но той стреля с глава над горната греда.

Само няколко секунди по-късно натискът на домакините даде резултат. Евгени Гроздин центрира отляво, а топката достигна до Станислав Благоев, който си я пое добре и хладнокръвно преодоля Абди Абдиков - 1:0.

В 72-рата минута Вихрен изравни резултата с едно от малкото си положения пред вратата на Кюстендил. Домакините не изчистиха кълбото по най-добрия начин, а Йордан Минев бе на точното място и с мощен изстрел от движение направи 1:1. При ситуацията се получи рикошет, който изпрати Александър Михайлов в другия ъгъл.

Малко след това Иван Марчев задържа Руслан Иванов, за което получи втори жълт картон и остави своя отбор в намален състав.

В 79-ата минута Петко Петков се пребори в наказателното поле на Кюстендил и от въздуха разтресе горната греда.

5 минути преди края на редовното време нападателят на Вихрен пропусна от чиста позиция, след като бе оставен необезпокояван при корнер.

Дълбоко в добавеното време играчите на Мартин Йорданов изявиха сериозни претенции за дузпа, но главният съдия прецени, че няма основание да посочи бялата точка и по точи начин двубоят завърши 1:1.

КЮСТЕНДИЛ 1:1 ВИХРЕН

1:0 Станислав Благоев (53)
1:1 Йордан Минев (72)

КЮСТЕНДИЛ: 1. Александър Михайлов, 87. Евгени Гроздин, 71. Майкъл Георгиев, 5. Божидар Янков, 22. Адриян Бачовски (К), 11. Иван Марчев, 9. Христо Младенов, 17. Любослав Любомиров, 10. Жулиан Манолов, 77. Станислав Благоев, 88. Даниел Гогов

ВИХРЕН: 1. Абди Абдиков, 2. Дарик Моктар, 5. Тамги Лоншел, 6. Симеон Иванов, 4. Кристиян Христов, 7. Руслав Иванов, 3. Валери Георгиев (К), 11. Виктор Ергин, 8. Илиян Джавалеков, 19. Александър Якимов, 9. Петко Петков

Снимки: Борислав Цветанов