ФК Ямбол победи Светкавица

Едноименният отбор на Ямбол надви Светкавица (Търговище) с 2:1 в приятелска среща. Заслужена победа за селекцията на Ивелин Петков, чиито футболисти уцелиха три пъти гредите. Ангел Костов откри за южния тим с шут от 22 метра, половин час след началния съдийски сигнал. Мартин Янакиев вкара за Светкавица, но съдията не зачете попадението, отсъждайки засада в 37-ата минута. Слави Славов удвои аванса на Ямбол в 63-ата минута, когато бранителите на съперника спряха да играят, очаквайки, че ще бъде отсъдена засада, но рефера остана безмълвен. Севастиан Георгиев оформи окончателното 2:1 след пас на Янакиев.