Дунав удари Саяна и е на финал за купата на АФЛ

Дунав (Русе) се класира за финала на турнира за купата на Аматьорската футболна лига след като победи Саяна (Хасково) с 2:0. Полуфиналът се игра в Дряново. „Драконите“ излязоха без петима контузени.

За Дунав, Саяна е поредно препятствие към купата на АФЛ

Противно на крайния резултат хасковския тим беше по-активния, но не успя да реализира положенията си. Спас Милушев уцели гредата, половин час след началния съдийски сигнал. В 65-ата минута обаче Дани Братоев наказа грешка на южняците и откри резултата. Мирослав Илиев пропусна да изравни. Съотборникът му Бейсин Бейсин пък стреля с глава в 75-ата минута, но не уцели вратата. Секунди преди края хасковския вратар Тодор Маринов фаулира русенски футболист и Джан Хасан вкара дузпата за окончателното 2:0. Съдийската бригада, водена от Петър Кузев беше на висота.